Доступність посилання

ТОП новини

Канада розширила санкційний список проти Росії


Канада внесла ще 15 людей у списки, щодо яких діють персональні санкції, запроваджені проти Росії через її дії в Україні. Про це повідомляє Міністерство закордонних справ Канади.

Серед цих осіб – шестеро, яких Росія вважає депутатами своєї Держдуми, що були обрані на території тимчасово окупованого українського Криму.

У повідомленні МЗС Канади відзначається, що санкційний список поповнився «для підтримки необхідного тиску на Росію, доки вона повністю не виконує свої міжнародні зобов'язання щодо України».

«Канада не підтримує легальність і підсумки виборів, проведених на окупованому Кримському півострові, як ніколи не визнає незаконну анексію Росією Криму і Севастополя», – заявили в МЗС.

8 листопада Рада Європейського союзу на рівні міністрів фінансів затвердила новий список офіційних осіб Криму, до яких буде застосовано санкції за порушення територіальної цілісності України. До списку було додано прізвища шести осіб, яких Москва вважає депутатами Держдуми Росії, обраними в окупованих Криму і Севастополі.

Санкції, зокрема, передбачають заморожування активів і заборону на поїздки, які поширені на 152 фізичні особи і 37 юридичних осіб. Ці заходи були запроваджені в березні 2014 року і були продовжені у вересні 2016 року до 15 березня 2017 року.

Більша частина світу не визнає результатів «виборів до Держдуми Росії» на території українських Криму і Севастополя, як не визнає і претензій Росії на володіння окупованим Кримом.

Крім ЄС, санкції щодо згаданих шести російських «депутатів» від півострова запровадили США й деякі інші країни, зокрема, Швейцарія. Ще двоє з загалом восьми осіб, яких Росія вважає «обраними» там депутатами, вже перебували в санкційних списках багатьох країн раніше.

XS
SM
MD
LG