Доступність посилання

ТОП новини

Політолог: на сьогодні вуличні протести в Мінську є малоймовірними


Ілюстративне фото

Білоруський політолог Валерій Карбалевич заявляє, що на сьогодні вуличні протести в Мінську є малоймовірними. Про це він сказав в ефірі Радіо Донбас.Реалії.

Він вважає, що підстави для невдоволення у білорусів є, проте вони «травмовані» київським Майданом.

«В Білорусі є дуже серйозне невдоволення нинішньою соціально-економічною політикою… Впали зарплати, зростає безробіття, повільно «вмирає» промисловість. Тому підстави для невдоволення є. Але чи вийдуть люди на вулицю з протестом? Ось цього поки не спостерігається, тому що білоруське суспільство отримало дуже велику травму від київського Майдану. Воно злякалося дуже сильно, тому зараз протести вуличні малоймовірні, хоча такі речі прогнозувати дуже складно», – сказав Карбалевич.

Політолог також зазначає, що в країні, за даними соціологів, 60% населення співчувають Росії в конфлікті з Україною. За його словами, це пов’язано з тим, що білоруси перебувають під впливом російських телеканалів.

«Всі російські телеканали транслюються на території Білорусі вільно… Тобто позиція більшості населення більш проросійська, ніж позиція офіційного Мінська. Ось такий парадокс», – додав Карбалевич.

Восени 2010 року у Білорусі відбулися численні акції протесту проти недемократичних виборів. Тоді силовики жорстоко придушили опозиційні виступи і відправили до в’язниць деяких учасників протесту.

XS
SM
MD
LG