Доступність посилання

ТОП новини

Обама застеріг проти «фальшивих обіцянок» щодо знищення тероризму


Президент США Барак Обама
Президент США Барак Обама

Президент США Барак Обама 6 грудня заявив, що Сполучені Штати не зможуть знищити тероризм лише за рахунок збільшення військової потужності.

У своєму заключному слові на цю тему як президента Обама вказав, що його адміністрація обезголовила «Аль-Каїду» і змусила оборонятися угруповання «Ісламська держава», але попри це, вважає Обама, тероризм залишиться загрозою Сполученим Штатам на довгі роки.

«Замість того, щоб пропонувати неправдиві обіцянки, що ми можемо викорінити тероризм, скидаючи більше бомб або розгорнути більше військ, або обгородити себе від решти світу, ми повинні стратегічний погляд на терористичну загрозу, ми маємо продовжувати розумну стратегію, яка може бути сталою», – сказав Обама на базі Військово-повітряних сил у штаті Флорида.

Обама стверджує, що терористи «не створюють загрози існування» Сполучених Штатів, але оскільки бойовики проникли в значну кількість держав за межами Близького Сходу і здобули симпатиків на Заході, боротьба з ними навряд чи завершиться «чітко визначеною перемогою».

Обама завершить виконання повноважень президента США 20 січня, коли передасть владу обраному президенту Дональду Трампу, який різко критикував підхід Обами до боротьби з тероризмом. Трамп, зокрема, під час виборчої кампанії називав Обаму і свою опонентку з Демократичної партії Гілларі Клінтон «співзасновниками» угруповання «Ісламська держава». Трамп наголошував, що адміністрація, яка відходить, залишила вакуум виведення американських військ з Іраку в 2013 році, і це, на його думку, дозволило екстремістам швидко взяти під контроль великі території.

XS
SM
MD
LG