Доступність посилання

ТОП новини

У Росії суд відхилив позов екс-слідчого до ФСБ щодо конфлікту з Грузією


Російські танки рухаються в бік Південної Осетії, серпень 2008 року
Російські танки рухаються в бік Південної Осетії, серпень 2008 року

У Росії Міщанський суд Москви відмовив колишньому співробітнику Слідчого комітету Росії Ігорю Степанову в позові до Федеральної служби безпеки (ФСБ) в зв’язку з відрядженням до Південної Осетії під час збройного конфлікту з Грузією 2008 року.

При цьому у суді не пояснили це рішення.

Колишній слідчий Степанов, який з осені співпрацює з рухом «Відкрита Росія» Михайла Ходорковського, вимагав пояснити, на підставі якого наказу в 2008 році його разом з колегами відправили до Південної Осетії.

Ігор Степанов уточнив, що це сталося незабаром після того, як 10 серпня 2008 Дмитро Медведєв, на той час президент Росії, доручив Слідчому комітету при прокуратурі «документувати злочини в Південній Осетії для кримінального переслідування винних».

Після російсько-грузинського військового конфлікту в серпні 2008 року Росія окупувала два сепаратистські регіони Грузії – Абхазію і Південну Осетію, – а також визнала самопроголошену «незалежність» цих регіонів. Крім Росії, її визнали ще три держави – Нікарагуа, Венесуела і Науру. Тбілісі і Захід вважають ці регіони частиною Грузії.

XS
SM
MD
LG