Доступність посилання

ТОП новини

США: Трамп призначить керівником Агенції з охорони навколишнього середовища опонента політики Обами


Прокурор штату Оклахома Скотт Прюїтт

Обраний президент США Дональд Трамп призначить на посаду керівника Агенції з охорони навколишнього середовища прокурора штату Оклахома Скотта Прюїтта, повідомили американські ЗМІ 7 грудня.

Прюїтт, штат якого є провідним виробником нафти і газу в США, відомий за судовими позовами до нинішнього президента Барака Обами через його вимоги до енергетичного сектора щодо переходу з вугілля на екологічно чисті джерела енергії.

Повідомлення щодо призначення Прюїтта розлютили екологічних активістів, натомість представники нафтової промисловості привітали таке рішення Трампа.

Республіканський кандидат під час його виборчої кампанії обіцяв значно урізати затверджені Агенцією з охорони навколишнього середовища екологічні норми, відновити видобуток вугілля, активізувати буріння нафтових і газових свердловин, відмовитися від рішень Обами щодо зобов’язань США обмежити викид парникових газів.

Трамп також заявляв, що він наполягатиме на виході США з Паризької угоди щодо клімату.

Сенатор-демократ Берні Сандерс пообіцяв «рішуче виступати проти» кандидатури Прюїтта, призначення якого екологічні активісти порівнюють і «допуском лисиці до охорони курника».

XS
SM
MD
LG