Доступність посилання

ТОП новини

Угоду про механізм зупинення «безвізу» для України передають до Європарламенту


Після затвердження угоди про механізм призупинення безвізового режиму Комітетом постійних представників країн ЄС від імені Ради Євросоюзу рішення передають до Європарламенту, йдеться в повідомленні представництва ЄС в Україні.

«Тепер, коли угода була підтверджена Комітетом постійних представників шляхом, від імені Ради Євросоюзу, механізм буде представлений до Європейського парламенту для голосування в першому читанні, і Раді для схвалення», – йдеться в повідомленні.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода у Брюсселі, 8 грудня в другій половині дня Конференція президентів ЄС, орган Європарламенту, що складається з президента, віце-президентів Європарламенту і президентів політичних груп, вирішить, чи ставити питання про механізм зупинення «безвізу» на голосування наступного тижня.

7 грудня Комітет постійних представників країн ЄС (Coreper) затвердив від імені Ради ЄС компромісний текст, погоджений з Європейським парламентом і Єврокомісією, щодо механізму призупинення безвізового режиму.

«Ця угода є збалансованою, а це надзвичайно важливо для ефективності і довіри до політики лібералізації візового режиму ЄС. Нинішній механізм призупинення недостатній, і тепер буде вдосконалений. Водночас те, що ми досягли угоди, має відкрити двері для подальшого прогресу лібералізації візового режиму, переговорів з іншими країнами, які відповідають всім необхідним вимогам», – сказав Роберт Каліняк, міністр внутрішніх справ Словаччини, яка головує у Раді ЄС.

Як йдеться в повідомленні представництва ЄС, узгоджений механізм передбачає, що державам-членам Євросоюзу буде легше повідомити про обставини, які можуть спричинити призупинення дії «безвізу», через право Єврокомісії ініціювати дію механізму з власної ініціативи, а також через доручення Єврокомісії надсилати щорічні доповіді Європарламенту і Раді ЄС щодо того, чи продовжують треті країни відповідати необхідним безвізовим критеріям.

Згідно з проектом, Єврокомісія буде займатися моніторингом ситуації у країнах, що мають безвізовий режим з ЄС, і звітуватиме Європарламенту та Раді ЄС про те, чи відповідають країни умовам надання безвізового в’їзду, зокрема, таким, як повага до прав людини.

Рішення про призупинення «безвізу» може бути ініційоване державою-членом чи комісією. Після повідомлення простої більшості держав-членів Єврокомісія має ухвалити рішення про призупинення безвізового в’їзду на період дев’яти місяців.

Якщо ситуація не зміниться, то Єврокомісія не пізніше двох місяців до закінчення 9-місячного терміну може представити пропозицію продовжити тимчасове відновлення візового режиму на додатковий період до 18 місяців.

17 листопада Комітет постійних представників країн-членів Євросоюзу погодив скасування для громадян України шенгенських віз, необхідних для короткострокових поїздок, однак вирішив, що так званий «безвіз» запрацює лише після того, як у Брюсселі погодять механізм припинення дії такого режиму у випадку надзвичайних ситуацій.

Українська сторона неодноразово наголошувала, що Україна виконала всі умови, необхідні для запровадження «безвізу», і закликала Євросоюз невідкладно скасувати візи, виконавши своє зобов’язання.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG