Доступність посилання

ТОП новини
15 квітня 2021, Київ 12:19

Оборонний бюджет США: половина допомоги Києву залежить від боротьби з корупцією


Виділення Україні половини передбаченої оборонним бюджетом США допомоги на 2017 рік залежить від боротьби з корупцією і марнотратством в українських Збройних силах. Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода у Вашингтоні, про це йдеться в «Бюджеті США на 2017 рік на потреби національної оборони», схваленому Конгресом.

Документ також дозволяє поставку летальної зброї, якої Україна тривалий час вимагала для допомоги своїм збройним силам боротися проти підтримуваних Росією бойовиків на сході держави.

8 грудня Сенат США услід за Палатою представників підтримав оборонний бюджет на 2017 рік, в якому передбачене збільшення безпекової допомоги Києву до 350 мільйонів доларів.

Після ухвалення Сенатом і Палатою представників законопроект має підписати ще президент США.

У разі ухвалення згаданого закону адміністрація президента США матиме право надати Україні допомогу на визначену суму, серед того й летальною зброєю, але не зобов’язана цього робити. Схоже положення про дозвіл надати Україні летальну зброю є й у бюджетному законі, що чинний нині. Президент Барак Обама послідовно відмовляється надавати Україні летальну зброю, хоча в його адміністрації не виключають такої можливості в разі широкого нападу на Україну з боку Росії. Відмову в адміністрації Обами пояснювали побоюваннями, що надання Києву летальної зброї спровокує Росію і призведе до подальшої ескалації насильства на Донбасі.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG