Доступність посилання

ТОП новини

У Нідерландах ультраправого політика засудили за розпалюванні ненависті


Герт Вілдерс
Герт Вілдерс

Лідера нідерландської ультраправої Партії свободи Герта Вілдерса засудили за звинуваченнями у дискримінації і розпалюванні ненависті, але покарання йому не призначили.

Суд в Амстердамі 9 грудня визнав Вілдерса винним у справі щодо його виступу на мітингу в 2014 році. Тоді лідер ультраправих звернувся до учасників акції з питанням про те, чи хочуть вони, щоб у Нідерландах було менше марокканців. Демонстранти відповіли Вілдерсу згодою, після чого політик пообіцяв «подбати про це».

Суд не призначив покарання для політика, і він зможе зберегти свій мандат у парламенті Нідерландів. Він також зможе очолити свою партію на парламентських виборах наступного року.

Після оголошення вердикту Вілдерс написав у Twitter, що рішення суду стосується на лише його, а й «половини Нідерландів». Він назвав вердикт «божевільним». Вілдерс також назвав суддів «ненависниками» його Партії свободи.

Як повідомляє новинна агенція AFP, адвокат Вілдерса оскаржить рішення суду.

У 2011 році Герта Вілдерса уже звинувачували у розпалюванні ненависті, але суд його виправдав. Тоді він заявляв про войовничу природу ісламу і закликав заборонити мусульманську імміграцію.

Сьогоднішній вирок оголошений за кілька місяців до парламентських виборів, в яких Партія свободи, за опитуваннями громадської думки, йде нарівні з лібералами прем’єр-міністра Марка Рютте.

Вілдерс неодноразово критикував іслам, закликаючи заборонити Коран і закрити всі мечеті в Нідерландах.

XS
SM
MD
LG