Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 04:47

На газових переговорах у Брюсселі ні про що не домовились – Коболєв


Андрій Коболєв

Під час тристоронніх переговорів щодо газу, які проходили у Брюсселі, сторонам не вдалося досягти домовленостей. Про повідомив голова правління «Нафтогазу України» Андрій Коболєв після завершення зустрічі.

«Сьогодні на жаль, досягти домовленості не вдалося. Сподіваємося, що це можна буде зробити на майбутнє, але сьогодні ми не змогли підписати додаткову угоду. Без додаткової угоди придбання російського газу по контракту між «Нафтогазом» і Газпромом є неможливим», – заявив Коболєв.

Перед цією зустріччю Андрій Коболєв заявив, що якщо не буде підписано додаткової контрактної угоди на кшталт тієї, що діяла у 2015-му, тоді зустрічі у тристоронньому форматі не матимуть сенсу. За його словами, передоплата за газ має відбуватися виключно за необхідні Україні обсяги газу, без умови «бери або плати».

Міністр енергетики Росії Олександр Новак, своєю черго, заявив, що Україна висловила готовність купувати до 4 мільярдів кубів російського газу.

«Російська сторона і «Газпром» проявили готовність до постачання російського газу Україні у рамках чинного контракту, який діє до 2020 року. Можна сказати, що українська сторона висловила готовність купити від 1,5 до 4 мільярдів кубометрів газу на зимовий період, щоб забезпечити надійне постачання для українських споживачів і транзит європейським споживачам», – сказав Новак після зустрічі у Брюсселі.

9 грудня у Брюсселі проходила тристоронньою зустріч у форматі Україна-ЄС-Росія щодо відновлення постачання російського газу до України.

Україна не купує газ безпосередньо з Росії уже понад рік – від 25 листопада 2015 року.

ЄС купує у Росії близько третини використовуваного газу, понад половина цього обсягу йде транзитом через Україну. Погіршення відносин між Москвою і Києвом збільшило потенціал для суперечок.

Віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович виступив як посередник між Росією і Україною у газових переговорах, намагаючись мінімізувати ризик перебоїв з поставками газу в Європу, особливо в зимовий період.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG