Доступність посилання

ТОП новини

Джемілєв: окупанти в Криму здійснюють заходи щодо зміни демографічної ситуації


Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв
Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв

Росія порушує Женевську конвенцію про захист цивільного населення і здійснює в анексованому Криму воєнні злочини. Про це лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив на зустрічі з генеральним прокурором України Юрієм Луценком.

Джемілєв зазначив, що на території Криму «окупанти здійснюють заходи щодо зміни демографічної ситуації», повідомляє 10 грудня Facebook-сторінка уповноваженого президента України в справах кримськотатарського народу.

«Відповідно до статті 49 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни зазначені дії кваліфікуються як воєнний злочин», – наголосив Джемілєв.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко звернувся до керівництва прокуратури Криму, яка працює при ГПУ, із закликом забезпечити формування доказової бази порушень прав людини на півострові.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

XS
SM
MD
LG