Доступність посилання

18 Серпень 2017, Київ 21:20

У неділю в Румунії проходять парламентські вибори, основна боротьба в ході яких, як очікується, розгорнеться між лівоцентристською Соціал-демократичною партією і двома правими політичними силами – пропрезидентською Націонал-ліберальною партією та «Союзу за збереження Румунії».

Згідно з попередніми даними соцопитувань, ліві і праві сили мають невеликий розрив у симпатіях виборців – 40 і 35-40% відповідно.
Після відставки прем’єра, соціал-демократа Віктора Понти у зв’язку з пожежею на дискотеці в Бухаресті, що забрала життя 64 людей, уряд торік очолив безпартійний екс-єврокомісар Дачіа Чолош.

Націонал-ліберальна партія та «Союз за збереження Румунії» пообіцяли зберегти Чолоша при владі в разі їхньої перемоги на виборах.

Соціал-демократи, в свою чергу, заявили, що хотіли б сформувати коаліцію з «Альянсом лібералів і демократів», а головою уряду воліли б бачити лідера партії Лівіу Драґня.

Водночас президент Румунії Клаус Йоганніс заявив, що не призначить прем’єр-міністром людину, яка має проблеми з законом. Навесні суд присудив для Драґня умовний термін за спробу сфальсифікувати результати референдуму про усунення президента в липні 2012 року. Втім, тоді на референдумі була надто низька явка, що дозволило президенту Траяну Бесеску залишитися при владі до кінця терміну.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG