Доступність посилання

ТОП новини

Українці закликали владу Польщі протидіяти ворожому ставленню після інциденту в Перемишлі


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Об’єднання українців у Польщі (ОУП) закликало польську владу протидіяти проявам ворожого ставлення до української меншини Польщі і громадян України, повідомляє агентство «Укрінформ».

«У Перемишлі не вперше під час публічних заходів спостерігаються антиукраїнські дії в рамках відзначення патріотичних урочистостей», – ​ йдеться у зверненні.

У заяві зазначається, що до такої ескалації призводить «згода на публічне пропагування ненависті на національному грунті і заклики до насилля з боку організаторів, а також поблажливе ставлення до такого роду дій з боку державної і місцевої влади».

«Мовчанка державної влади у справі цих ганебних подій шкодить польсько-українським відносинам і погіршує імідж Польщі як країни, яка шанує права національних меншин», – переконані в ОУП.

«Немає жодних зазіхань на «український» Перемишль чи щось в цьому роді. А все там відбувається в таких настроях, що нібито українці планують якусь атаку на Перемишль», – наголосив голова ОУП Петро Тима.

Напередодні 10 грудня у Перемишлі відбувся «Марш перемиських і львівських орлят», під час якого, серед іншого, звучали антиукраїнські гасла.

У листопаді у Варшаві кілька молодиків ультранаціоналістичного спрямування кинули на землю прапори України, потоптали їх, а потім спалили з вигуками «Бог, честь і вітчизна», грубою лайкою на адресу «УПА і Бандери» і криками «Ми поляки!».

XS
SM
MD
LG