Доступність посилання

ТОП новини

99% опрацьованих бюлетенів на виборах у Румунії – перемагають соціал-демократи


Згідно з майже повним підрахунком голосів під час парламентських виборів в Румунії 11 грудня, соціал-демократи здобувають перемогу через рік після того, як втратили владні позиції. Виборча комісія, відповідно до даних 99% опрацьованих бюлетенів, підтвердила раніше поширену соціологами інформацію про те, що Соціал-демократична партія суттєво випереджає правоцентристську Національну ліберальну партію – 46 і 20 відсотків відповідно.

За словами лідера соціал-демократів Лівіу Драґня, «не повинно бути жодних сумнівів в тому, хто переміг на виборах». Сказав він прихильникам напередодні.

Ще одна партія «Союз за збереження Румунії» посіла третє місце на виборах, здолавши поріг, необхідний для проходження в парламент.

Уряд під керівництвом соціал-демократа прем’єр-міністра Віктора Понти подав у відставку минулого року після того, як в результаті пожежі на дискотеці в Бухаресті загинули 64 людини, уряд торік очолив безпартійний екс-єврокомісар Дачан Чолош.

Напередодні виборів соціал-демократи заявляли, що хотіли б в разі перемоги, бачити головою уряду лідера партії Лівіу Драґня. Водночас президент Румунії Клаус Йоханніс заявив, що не призначить прем’єр-міністром людину, яка має проблеми з законом.

Навесні суд присудив для Драґня умовний термін за спробу сфальсифікувати результати референдуму про усунення президента в липні 2012 року.

Румунія, населення якої становить близько 19 мільйонів, є однією з найбідніших країн в Євросоюзі і вважається однією з найбільш корумпованих.

XS
SM
MD
LG