Доступність посилання

ТОП новини
18 Липень 2018, Київ 16:25

Більшість новообраних депутатів об'єднаних громад на Дніпропетровщині – позапартійні


(ілюстраційне фото)

Переважна більшість новообраних депутатів об'єднаних громад на Дніпропетровщині – позапартійні. Про це 12 грудня повідомили у Дніпропетровській облдержадміністрації.

За даними ОДА, загалом у трьох громадах було обрано 70 депутатів селищних рад.

У громадянській мережі «Опора» уточнили, що з трьох новообраних голів громад усі троє раніше очолювали сільські та селищні ради. У Божедарівській громаді переміг чинний чільник селищної ради Володимир Дерко, на посаду голови Криничанської громади обраний Ігор Лісовий, а Аульської – Ігор Драка. Усі троє, за висновками «Опори», позиціонували себе як позапартійні кандидати.

В «Опорі» зазначають, що на виборах зафіксували незадовільні умови, у яких доводилось працювати дільничним комісіях. Так, на одній із дільниць, розташованій у приміщенні сільського клубу, обвалився дах, на іншій – комісія працювала у вогкому приміщенні з пліснявою, ще на одній дільниці під час підрахунку голосів зникло світло.

«Основним недоліком була погана підготовка правова, методична і забезпечення самих виборчих дільниць. Явка була низька – близько 40%. На виборчих дільницях були проблеми з опаленням, з освітленням. Була проблема з освітленням у Криничанській та Аульській громадах, також зафіксоване розташування зовнішньої агітації у день виборів. Ми склали відповідні акти, подали заяви до комісій та правоохоронних органів. За це передбачене адмінпокарання», – сказав Радіо Свобода координатор «Опори» в області Вадим Головченко.

Окрім того, за словами довготермінового спостерігача «Опори» Дениса Давидова, хоча результати виборів по області вже встановлені, їх і досі офіційно не оприлюднила ЦВК.

«Було б смішно, як би не так гірко. У всіх трьох громадах Дніпропетровської області вже встановили результати виборів, а на сайті ЦВК досі навіть явки немає. ЦВК взагалі висвітлює вибори у сільських та селищних радах неактивно, але такого за свій досвід спостереження я не пам’ятаю», – зазначив Давидов.

11 грудня на Дніпропетровщині відбулись вибори у Криничанській, Божедарівській та Аульській громадах. Усі вони – у Криничанському районі.

Явка виборців становила від 35 до 41%. На виборах працювали 15 дільниць, голосувати прийшли майже 6 тисяч виборців.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG