Доступність посилання

ТОП новини

Компроміс із Нідерландами щодо угоди з Україною можливий за 2–3 дні – посол


Юґ Мінґареллі

Посол ЄС в Україні Юґ Мінґареллі прогнозує досягнення компромісу з Нідерландами щодо Угоди про асоціацію з Україною у найближчі дні.

«Зараз, в цей самий момент, влада Нідерландів спілкується з лідерами Європейського союзу, щоб знайти рішення, як ми це називаємо, голландських труднощів. Ми впевнені, що цього тижня, в найближчі 2–3 дні, рішення буде знайдено», – сказав Мінґареллі в Харкові.

Посол наголосив, що на сьогодні значна частина положень Угоди про асоціацію ЄС з Україною вже впроваджується. «27 країн уже ратифікували Угоду про асоціацію. Зараз нідерландська влада спілкується з лідерами Європейського союзу, щоби знайти рішення для, як ми це називаємо, голландських труднощів», – сказав посол.

12 грудня кореспондент Радіо Свобода у Брюсселі повідомив, що в Європейському союзі ще не узгодили остаточний текст ухвали Європейської ради (саміту ЄС) щодо поступок Нідерландам навколо Угоди про асоціацію Євросоюзу і України.

У проекті ухвали, який підготували Нідерланди, наразі бракує першого пункту – в ньому Нідерланди хотіли б бачити підтвердження, що угода не є першим кроком до майбутнього членства України в ЄС. Проти цієї вимоги виступають деякі східноєвропейські країни-члени, в першу чергу Польща.

Інші пункти проекту документа передбачають у разі ухвалення, що угода про асоціацію, зокрема, підтверджує співпрацю між ЄС і Україною в галузі безпеки і підтримки реформ в Україні, але не містить зобов’язань ЄС чи країн-членів надавати Україні колективні гарантії безпеки чи додаткову фінансову допомогу.

Нідерланди є єдиною країною ЄС, що не ратифікувала цієї угоди за результатами референдуму, більшість учасників якого виступили проти такої ратифікації. Уряд прем’єр-міністра Марка Рютте виступає за ратифікацію, але заявляє, що має взяти до уваги результати референдуму. Як компроміс Нідерланди пропонують, щоб ЄС виступив із офіційним документом про обмеження щодо України, які не має зняти ця угода, і заявляють, що без такого документа остаточно відмовляться ратифікувати її.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG