Доступність посилання

ТОП новини

Геращенко: Київ ініціює 14 грудня скайп-конференцію з питання звільнення заручників


Ірина Геращенко
Ірина Геращенко

Представники України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі ініціюють проведення 14 грудня скайп-конференції підгрупи з питання звільнення заручників, повідомила перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Ірина Геращенко.

«Надіслали відповідну ініціативу ОБСЄ, сподіваюся, її підтримають всі сторони, якщо вони дійсно зацікавлені у звільненні заручників до Різдва. 7 грудня українська сторона на гуманітарній підгрупі вийшла з важливою ініціативою: ми запропонували передати 228 людей, що їх запитували ОРДЛО, аби звільнити тих 42 особи, що їх підтверджують в ОРДО і 6 – в ОРЛО», – написала Геращенко на Facebook.

Геращенко також повідомила, що разом із СБУ, міжвідомчим центром зі звільнення заручників, у форматі мінської групи «весь цей тиждень відпрацьовували нові гуманітарні ініціативи, щоб прискорити процес звільнення, щоб люди по обидва боки лінії зіткнення були на свята вдома, зі своїми рідними».

Вона наголосила, що українська сторона готова працювати в режимі скайп-конференції, щоб вийти на рішення для звільнення заручників, «щоб 21 грудня в Мінську було продуктивним і результативним».

За даними СБУ, у полоні бойовиків перебувають 108 громадян України, безвісти зниклими вважають 495 людей, з яких 135 – військовослужбовці і співробітники правоохоронних органів. Звільнення заручників є однією з умов Мінських угод.

XS
SM
MD
LG