Доступність посилання

ТОП новини

Ар’єв висловлює побоювання щодо висування Тіллерсона на держсекретаря США


Володимир Ар’єв

Голова української делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи, народний депутат Володимир Ар’єв висловлює побоювання щодо висування на нового державного секретаря США кандидатури Рекса Тіллерсона, головного виконавчого директора Exxon Mobil Corporation, бо очолювана ним компанія мала інтереси у Росії.

«У сучасних політичних умовах сказати, як воно буде далі, може, хіба Ванга. Треба дивитися, якими будуть перші кроки нового держсекретаря, – сказав Ар’єв в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Є й певні побоювання щодо пана Тіллерсона, адже він очолював велику компанію, яка мала великі інтереси у Російській Федерації, і ці інтереси не були реалізовані через санкції проти Росії», – додає Володимир Ар’єв, який є головою підкомітету з питань міжпарламентських зв’язків парламентського комітету у закордонних справах.

За його словами, наразі продовження санкцій проти Росії є обов’язком для світового співтовариства, а зміна цієї політики з боку США була б «надзвичайно поганим знаком» для інших країн.

«Людина, яка посідає таку посаду, має розуміти, особливо в Америці, що від неї залежатиме ситуація не тільки в її бізнесі, але й в усьому світі. Таких поганих прецедентів, як невиконання Будапештського меморандуму, накопичилося дуже багато, тому треба мати це на увазі. Але детальних прогнозів поки не братимусь робити», – зазначив Ар’єв.

У вівторок новообраний президент США Дональд Трамп висунув на посаду державного секретаря кандидатуру Рекса Тіллерсона із компанії Exxon Mobil.

Широкі зв’язки Тіллерсона з Росією можуть опинитися у центрі уваги обох партій у Сенаті США.

«Дуже добре відомо, що він має близькі відносини з президентом Росії Володимиром Путіним», – заявив агентству Reuters голова сенатського комітету з питань збройних сил Джон МакКейн.

Інший впливовий сенатор, демократ Чарльз Шумер, сказав медіакорпорації CBS, що «такий хлопець, як Тіллерсон, потребує ретельного слухання», і «розмови про його близькість із Путіним будуть у центрі уваги».

Для того, щоб стати держсекретарем США, кандидат має пройти принаймні чотири етапи узгоджень і затверджень. Британське видання The Guardian не виключає, що кандидатуру Тіллерсона може «загальмувати» Сенат.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG