Доступність посилання

ТОП новини

Рішення суду Амстердама означає, що Крим український – Порошенко


Петро Порошенко
Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко заявляє, що рішення суду в Амстердамі про повернення Україні експонатів кримських музеїв із колекції «Крим – золотий острів у Чорному морі», «скіфського золота», свідчить про те, що Крим є українським.

«Рішення окружного суду Амстердама означає, що не тільки «скіфське золото» є українським. Крим теж український, Крим – наш, і крапка. Це випливає з рішення суду європейської країни», – заявив президент України.

Окружний суд Амстердама 14 грудня вирішив повернути Україні колекцію «скіфського золота».

Виставка «Крим – золотий острів у Чорному морі» відбувалася в музеї Алларда Пірсона в Амстердамі з лютого по серпень 2014 року. У ній були представлені зокрема експонати з чотирьох кримських музеїв, що представляють культуру скіфів, сарматів і готів у Криму.

Після анексії Криму українська влада заявила, що артефакти не є власністю музеїв, а належать державі Україна. Водночас кримські музеї наполягали, щоб цінності повернули їм. При цьому музей у Нідерландах вирішив не передавати експонати ані Україні, ані Криму до рішення компетентного судді або угоди між сторонами.

XS
SM
MD
LG