Доступність посилання

ТОП новини

ГПУ: Міноборони закупило непридатні для використання вертольоти


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Посадовці з Міністерства оборони України закупили непридатні для використання вертольоти, попередньо продані комерційній структурі як надлишкове військове майно, заявляє Генеральна прокуратура.

«Відповідно до державного контракту, укладеного між приватним акціонерним товариством та Міністерством оборони України, для Збройних сил України закуплено вертольоти, які виявилися не придатними до використання у військових цілях і за своїм технічним станом і обладнанням взагалі не можуть виконувати завдання за призначенням. При цьому службовими особами військової частини зазначені вертольоти прийняті до експлуатації», – йдеться в повідомленні.

За даними слідства, що ці ж вертольоти вже були реалізовані Міністерством оборони України зазначеному підприємству в 2010 році як надлишкове військове майно, непридатне для використання. «Вказаними діями «спритних ділків» державі завдано збитків на суму близько 12,7 мільйона гривень, а військовим посадовцям загрожує від 5 до 7 років позбавлення волі», – йдеться в повідомленні ГПУ.

Військова прокуратура Херсонського гарнізону Південного регіону України за даним фактом відкрила кримінальне провадження за статтею «недбале ставлення до військової служби».

У вересні Головна військова прокуратура повідомила про підозру у вчиненні розтрати бюджетних коштів в особливо великих розмірах п’ятьом колишнім і чинним посадовим особам Міноборони України.

XS
SM
MD
LG