Доступність посилання

ТОП новини

ЄС продовжить санкції проти Росії після засідання Європейської ради – журналіст


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Європейський союз продовжить економічні санкції проти Росії після засідання Європейської ради (саміту ЄС), що від15 грудня, повідомляє кореспондент Радіо Свобода в Брюсселі.

«Письмова процедура, ймовірно, почнеться у п’ятницю і завершиться наступного тижня», – написав Рікард Юзвяк у Twitter.

Напередодні лідери Німеччини і Франції Анґела Меркель і Франсуа Олланд заявили про необхідність продовжити санкції Євросоюзу проти Росії, запроваджені через анексію Криму і роль Москви у конфлікті на Донбасі.

6 грудня дипломати Європейського союзу на умовах анонімності повідомили Радіо Свобода, що лідери ЄС, найімовірніше, продовжать дію економічних санкцій проти Росії до 31 липня 2017 року на саміті у Брюсселі 15 грудня.

Нині чинний термін дії найболючішого для Росії пакета санкцій спливає наприкінці січня.

Починаючи з 2014 року, Захід у кілька етапів запровадив у зв’язку з дестабілізацією України і агресією Росії проти неї у Криму, а потім на Донбасі кілька пакетів санкцій. Вони стосуються головним чином російських фізичних і юридичних осіб, а також осіб та інституцій із лав донбаських і кримських сепаратистів і представників колишнього керівництва України. Крім того, санкції накладені й на деякі галузі економіки Росії.

Останнім часом Росія через своїх союзників у західних країнах, у першу чергу в ЄС, починає просувати ідеї повного чи принаймні часткового скасування санкцій і без виконання нею її міжнародних зобов’язань. Крім того, за поліпшення відносин із Росією висловлювався і обраний майбутній президент США Дональд Трамп і в перебігу виборчої кампанії, і вже після обрання.

XS
SM
MD
LG