Доступність посилання

ТОП новини

Охендовський прибув на допит в НАБУ і заявляє про готовність співпрацювати зі слідством


Михайло Охендовський (©Shutterstock)
Михайло Охендовський (©Shutterstock)

Голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський прибув на допит в Національне антикорупційне бюро.

Він заявив про готовність співпрацювати зі слідством і про те, що не має наміру залишати територію України.

«Я очікую в результаті торжества справедливості. Цілком зрозуміло, що ніяких доказів вчинення мною ніяких кримінальних злочинів немає і бути не може, і я переконаний, що якщо слідство буде об’єктивним і неупередженим, то це саме доведе і закриє справу на стадії попереднього розслідування. Якщо ні, то я переконаний в тому, що українські суди доведуть фейковість і необґрунтованість звинувачень», – заявив Охендовський в ефірі телеканалу «112 Україна».

14 грудня Охендовський не з’явився на перший допит в Національне антикорупційне бюро у зв’язку з особистими обставинами.

13 грудня керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький повідомив, що підписав письмове повідомлення про підозру Охендовському у справі про так звану «чорну бухгалтерію» Партії регіонів.

Холодницький повідомив, що під час досудового розслідування детективи Національного антикорупційного бюро України та прокурори САП встановили, що Охендовський, обраний до складу ЦВК у 2007 році за квотою Партії регіонів, 2012 року шість разів їздив за кордон в офіційні відрядження, але при цьому виконував неофіційне доручення найвищих службових осіб держави і членів цієї партії – донести до представників урядів іноземних держав, міжнародних і міжурядових організацій у позитивному світлі інформацію про «демократичний» перебіг виборчого процесу в Україні, щоб не допустити можливе визнання виборів такими, що не відповідають міжнародним стандартам.

«Досудове слідство має достатні підстави вважати, що як «винагороду» за такі свої дії підозрюваний отримав відшкодування понесених ним за кордоном витрат за рахунок коштів Партії регіонів», – додав Холодницький.

За його словами, документи так званої «чорної бухгалтерії» підтверджують чотири випадки отримання Охендовським готівкових коштів в офісі Партії регіонів у Києві на загальну суму 16 734 долари США.

Крім того, додав він, вивчення документів, які до НАБУ передав колишній перший заступник голови Служби безпеки України Віктор Трепак, виявило ще два записи про можливе отримання Охендовським грошових коштів у сумі 100 000 та 45 000 доларів США. Незважаючи на те, що про одержання цих грошей підозрюваний власноручно не розписувався, встановлено, що їх видачею займалась та ж особа, що і у випадках отримання ним коштів за відрядження, що дозволяє стверджувати про достовірність записів, вважає чільний правоохоронець.

У червні Охендовський уже побував у САП на допиті у справі про «чорну бухгалтерію» Партії регіонів, тоді ще у статусі свідка.

XS
SM
MD
LG