Доступність посилання

ТОП новини

Евакуація з Алеппо знову зупинилася, лунають заяви про порушення перемир’я


Люди готуються до евакуації зі східної частини Алеппо, 15 грудня 2016 року
Люди готуються до евакуації зі східної частини Алеппо, 15 грудня 2016 року

Евакуація цивільних і повстанців із утримуваної повстанцями частини сирійського Алеппо знову зупинилася – на тлі суперечливих повідомлень про порушення перемир’я.

Сирійське державне телебачення повідомило, що повстанці порушили угоду про припинення вогню, намагаючись вивезти з собою полонених.

Водночас представники повстанців і проопозиційне Orient TV заявляють, що шиїтські бійці, які воюють на боці уряду Сирії, обстріляли колону автобусів, що залишали Алеппо.

Агенція Reuters також цитує свідка, який заявляє про щонайменше чотири вибухи в районі, звідки виїжджали автобуси.

Раніше державне телебачення повідомляло, що евакуація триває другий день. За повідомленням, 16 грудня чотири колони з повстанцями і цивільними відбули з утримуваної повстанцями території на сході Алеппо.

Евакуацію проводили в умовах дії угоди про перемир’я, досягнутої за посередництва Росії і Туреччини, після того, як сили президента Сирії Башара Асада і їхні союзники витіснили повстанців із більшості районів східного Алеппо. Цей наступ різко критикували ООН і західні уряди.

Повстанці контролювали східну частину Алеппо від 2012 року.

16 грудня Рада безпеки ООН збереться на екстрене засідання у зв’язку з ситуацією в Алеппо. На скликанні засідання наполягла Франція, яка вимагає відправити до Сирії групу міжнародних спостерігачів. Вони повинні простежити за евакуацією цивільних осіб і доставкою гуманітатрної допомоги. За словами постійного представника Франції при ООН, Париж погодив свою ініціативу з Німеччиною, яка не входить до складу Ради безпеки.

XS
SM
MD
LG