Доступність посилання

ТОП новини
15 квітня 2021, Київ 19:53

Евакуація з Алеппо знову зупинилася, лунають заяви про порушення перемир’я


Люди готуються до евакуації зі східної частини Алеппо, 15 грудня 2016 року

Евакуація цивільних і повстанців із утримуваної повстанцями частини сирійського Алеппо знову зупинилася – на тлі суперечливих повідомлень про порушення перемир’я.

Сирійське державне телебачення повідомило, що повстанці порушили угоду про припинення вогню, намагаючись вивезти з собою полонених.

Водночас представники повстанців і проопозиційне Orient TV заявляють, що шиїтські бійці, які воюють на боці уряду Сирії, обстріляли колону автобусів, що залишали Алеппо.

Агенція Reuters також цитує свідка, який заявляє про щонайменше чотири вибухи в районі, звідки виїжджали автобуси.

Раніше державне телебачення повідомляло, що евакуація триває другий день. За повідомленням, 16 грудня чотири колони з повстанцями і цивільними відбули з утримуваної повстанцями території на сході Алеппо.

Евакуацію проводили в умовах дії угоди про перемир’я, досягнутої за посередництва Росії і Туреччини, після того, як сили президента Сирії Башара Асада і їхні союзники витіснили повстанців із більшості районів східного Алеппо. Цей наступ різко критикували ООН і західні уряди.

Повстанці контролювали східну частину Алеппо від 2012 року.

16 грудня Рада безпеки ООН збереться на екстрене засідання у зв’язку з ситуацією в Алеппо. На скликанні засідання наполягла Франція, яка вимагає відправити до Сирії групу міжнародних спостерігачів. Вони повинні простежити за евакуацією цивільних осіб і доставкою гуманітатрної допомоги. За словами постійного представника Франції при ООН, Париж погодив свою ініціативу з Німеччиною, яка не входить до складу Ради безпеки.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG