Доступність посилання

ТОП новини

«Батьківщина» не ініціюватиме позбавлення Савченко мандата – Тимошенко


Надія Савченко

Фракція «Батьківщина» у Верховній Раді України не ініціюватиме питання про позбавлення народного депутата Надії Савченко мандата народного депутата, заявила лідер фракції Юлія Тимошенко.

«Зараз у неї свій шлях, і вона має право своїм шляхом іти. Партія «Батьківщина» не ініціюватиме позбавлення Надії Савченко депутатського мандата, тому що люди віддали за неї голоси, і вона має право працювати у Верховній Раді», – сказала Тимошенко 16 грудня в Києві.

15 грудня фракція «Батьківщина» у Верховній Раді виключила зі свого складу Савченко.

Як мовиться в повідомленні, «життя засвідчило, що принципи і політичні переконання Надії Савченко та «Батьківщини» не збігаються».

При цьому фракція нагадала, що партія «Батьківщина» на парламентських виборах 2014 року внесла Надію Савченко до свого виборчого списку «заради звільнення української жінки, офіцера з російського полону» і, «якби було можливо повернути час назад, сьогодні ми б зробили для звільнення Надії те ж саме».

Раніше «Батьківщина» вже заявляла, що Савченко не координує свої дії з цією політичною силою, членом фракції якої в парламенті вона була, і засудила переговори Савченко з керівниками угруповань «ДНР» і «ЛНР», визнаних в Україні терористичними.

Також через такі зустрічі і заяви Савченко, які сприймали як прихильні до сепаратистів, ініційоване її виключення зі складу комітету з національної безпеки і оборони Верховної Ради, ведеться мова і про відкликання її зі складу делегації українського парламенту в Парламентській асамблеї Ради Європи.

Сама Надія Савченко повідомляла, що вже не є членом партії «Батьківщина», за списком якої, ще перебуваючи в ув’язненні в Росії, вона була обрана до парламенту. Її сестра Віра розповідала, що заяву про вихід із партії Надія подала ще в жовтні.

За словами Надії Савченко, на переговори з лідерам бойовиків до Мінська вона поїхала заради звільнення полонених.

XS
SM
MD
LG