Доступність посилання

ТОП новини

Російські соціологи вибачились за помилку: ставлення до Путіна поліпшилося, а не погіршилося


Володимир Путін (л) і прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе, 16 грудня 2016 року
Володимир Путін (л) і прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе, 16 грудня 2016 року

Російський «Аналітичний центр Юрія Левади», відомий також як «Левада-центр», заявив, що через технічну помилку повідомив про погіршення ставлення майже третини росіян до президента Володимира Путіна, тоді як насправді воно поліпшилося.

Як мовиться в повідомленні, у прес-випуску 13 грудня в таблиці був переплутаний порядок підписів, у яких ішлося про «поліпшення» чи «погіршення», але цифри були на місці.

Таким чином, у листопаді 2016 року 29 відсотків росіян заявили, що їхнє ставлення до Путіна за останній час значно чи дещо поліпшилося; в первісній версії помилково йшлося про погіршення цього ставлення.

Тих же, хто заявив, що їхнє ставлення до Путіна значно чи дещо погіршилося, насправді лише 14 відсотків, мовиться в повідомленні про поправку.

Керівник «Левада-центру» Лев Гудков запевнив, що йдеться дійсно про виправлення помилки, відповідальність за яку він бере особисто на себе, а не про кон’юнктурну правку даних опитування.

«Аналітичний центр Юрія Левади», або «Левада-центр», що досліджує громадську думку в Росії, потрапив до переліку «іноземних агентів» за рішенням Міністерства юстиції країни 5 вересня. За кілька днів до того він оприлюднив результати дослідження, що засвідчили різкий занепад рейтингу прокремлівської партії «Єдина Росія» напередодні парламентських виборів.

У Мін’юсті Росії стверджують, що центр фінансується з іноземних джерел і бере участь у політичній діяльності. За таку діяльність визнали те, що центр «формує громадську думку щодо державної політики». Гудков повідомляв, що центр отримував іноземні замовлення тільки на маркетингові дослідження, що ніяк не стосувалися політики.

XS
SM
MD
LG