Доступність посилання

ТОП новини
18 Липень 2018, Київ 06:28

Китай захопив безпілотний дослідницький підводний апарат США – Пентагон


Міністерство оборони США заявило, що бойовий корабель Китаю захопив американський безпілотний дослідницький підводний апарат Військово-морського флоту США, що збирав дані для наукових досліджень у Південнокитайському морі.

Як повідомив речник Пентагону Джефф Дейвіс, США вже видали офіційну дипломатичну скаргу з цього приводу і вимагають повернути апарат.

За словами речника, корабель Військово-морського флоту США перебував у морі за 85 кілометрів від військово-морської бази США на Філіппінах, щоб підняти з води два невеликі безпілотні підводні апарати, що законно збирали несекретні військово-наукові дані. В цей час поруч з’явився китайський військовий корабель і встиг підібрати один із апаратів.

Китайський корабель підтвердив, що отримав повідомлення по радіо з американського, але на вимоги повернути апарат не відповів, додав речник.

Китай претендує на те, що більша частина Південнокитайського моря є, мовляв, його територіальними водами чи виключною економічною зоною. Ці претензії приводять до численних суперечок із сусідніми державами – В’єтнамом, Малайзією, Філіппінами, Тайванем чи Індонезією.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG