Доступність посилання

ТОП новини

«Опора»: на виборах на Дніпропетровщині зафіксували підвезення виборців


Ілюстраційне фото
Ілюстраційне фото

Активність на виборах в об’єднаних територіальних громадах на Дніпропетровщині 18 грудня склала близько 40%, повідомив Радіо Свобода координатор громадянської мережі «Опори» в області Вадим Головченко. Це приблизно дорівнює явці, зафіксованій у ході виборів тиждень тому. Спостерігачі заявили, що зафіксували у деяких селах підвезення виборців.

«Деякі виборчі дільниці здивували – у них явка за 50%. Певний фактор – відбувалась певна мобілізація з підвезення виборців, або самі кандидати або їхні прихильники організовували це», – сказав Вадим Головченко.

Він повідомив, що вибори вважаються такими, що відбулись, однак зауважив, що в ході голосування були виявлені як технічні, так і грубі порушення виборчого процесу.

Як зазначив координатор «Опори», зокрема, спостерігачі подали звернення до поліції через наявність політичної агітації в день виборів. Агітаційну продукцію зафіксували на дільниці № 120040 (село Манвелівка) у Васильківському районі: там була розміщена агітація за кандидатів на посаду голови селищної ради і кандидатів у місцеву раду.

«На дільницях повинна була бути інформація, яка зазначає біографічні дані кандидатів, а там були заклики голосувати за них, програми дій і так далі. Згідно зі статтею 54 частина 2 закону, напередодні й в день голосування будь-яка агітація заборонена», – зазначив координатор «Опори».

Крім того, як розповів Вадим Головченко, поблизу іншої дільниці в Томаківському районі була зафіксована політична реклама однієї з партій, четверо кандидатів від якої балотуються в депутати селищної ради на місцевих виборах у цій громаді.

За даними облдержадміністрації, явка виборців на Дніпропетровщині в неділю склала 40,4%. На виборах працювали 86 дільниць, туди прийшли понад 36 тисяч виборців.

Водночас офіційних даних на сайті ЦВК про це поки що немає.

18 грудня у Дніпропетровській області відбулись вибори у 15 об’єднаних територіальних громадах. Місцеві вибори у неділю були призначені у Васильківській, Новопавлівській, Чкаловській, Покровській, Великомихайлівській, Маломихайлівській, Вишнівській, Лихівській, Софіївській, Роздорській, Томаківській, Царичанській, Гречаноподівській, Новолатівській і Варварівській громадах.

XS
SM
MD
LG