Доступність посилання

ТОП новини

«Опора» заявляє про 42-відсоткову явку і відсутність масових порушень на виборах на Запоріжжі


Ілюстраційне фото (©Shutterstock)
Ілюстраційне фото (©Shutterstock)

Спостерігачі громадянської мережі «Опора» заявляють про відсутність масових порушень виборчого процесу, які б давали підстави ставити під сумнів результати місцевих виборів у Запорізькій області.

18 грудня на території Запорізької області відбулися вибори у чотирьох об’єднаних територіальних громадах — Осипенківській сільській Бердянського району, Комишуваській селищній Оріхівського району, Гірсівській сільській Приазовського району і Приморській міській Приморського району.

Як повідомив координатор громадського спостереження «Опори» за виборами в Запорізькій області Дмитро Арабаджиєв, явка виборців по регіону склала 42,06%. Найвищу явку (51,9%) спостерігачі зафіксували на виборах у Гірсівській сільській громаді, а найнижчу (35,7%) – у Комишуваській селищній громаді.

На попередніх виборах в об’єднані тергромади, які проходили 11 грудня у п’яти громадах, середня явка виборців по регіону становила 42,77%. Тоді найвищу виборчу активність зафіксували в Остриківській сільській громаді Токмацького району, де явка становила 64%. http://www.radiosvoboda.org/a/news/28172250.htm

За офіційними даними, головами об’єднаних територіальних громад, як і на виборах 11 грудня, обрані чинні працівники місцевого самоврядування. За даними прес-служби Запорізької облради, Осипенківську об'єднану сільську громаду Бердянського району очолить Новопетрівський сільський голова Валентин Смага, Комишуваську селищну Оріхівського району – Комишуваський селищний голова Юрій Карапетян, Гірсівську сільську Приазовського району – Гірсівський сільський голова Наталя Попова і Приморську міську – Приморський міський голова Олена Божкова.

18 грудня в Україні відбувалося голосування на перших місцевих виборах у 144 об’єднаних територіальних громадах. Українці обирають 76 сільських голів, 46 селищних голів, 21 міського голову, одного старосту, а також відповідні місцеві ради.

XS
SM
MD
LG