Доступність посилання

ТОП новини

Голова антикорупційного комітету просить НАЗК перевірити Порошенка через віллу в Іспанії


Маєток Петра Порошенка на березі Середземного моря у містечку Аталая-Ісдабе в муніципалітеті Естепона на півдні Іспанії

Голова Комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції народний депутат Єгор Соболєв звернувся до Національного агентства з питань запобігання корупції із проханням провести повну перевірку е-декларації президента України Петра Порошенка за фактами, викладеними у розслідуванні програми «Схеми» про іспанську віллу президента, якої немає у його декларації в розділі нерухомість.

У зверненні Соболєва, копія якого є в розпорядженні редакції, вказано, що Петро Порошенко у декларації зазначив себе бенефіціарним власником іспанської фірми Feruvita S.L. За даними програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший», у 2008 році ця фірма придбала віллу (площею у 1254 квадратних метри) із 26 сотками землі поблизу іспанської Марбельї вартістю близько 4 мільйонів євро.

«Проте жодних відомостей про вищезазначену нерухомість у декларації президента України вказано не було», – уточнюється у зверненні.

Також народний депутат у зверненні вказує на норми закону, які встановлюють обов’язок посадовця декларувати не лише компанію, а й саме майно, оформлене на цю компанію, якщо він є його бенефіціарним власником чи користувачем.

Витяг із закону України «Про запобігання корупції»
Витяг із закону України «Про запобігання корупції»


Єгор Соболєв просить НАЗК перевірити декларацію Петра Порошенка та у разі виявлення порушень передати відомості про них до прокуратури, Нацполіції і НАБУ, як це передбачено законом.

Раніше антикорупційний комітет Верховної Ради надав роз’яснення за фактами, оприлюдненими у сюжеті «Схем»

Згідно з відповіддю профільних депутатів, Петро Порошенко мав відобразити у е-декларації свою іспанську віллу, а не тільки фірму, яка нею володіє.

Одразу після виходу сюжету про іспанську віллу Петра Порошенка народний депутат Сергшій Лещенко також попросив НАЗК перевірити декларацію президента. Але отримав відповідь, що службовці перевірять незадекларовану віллу президента тоді, коли вирішать самі.

XS
SM
MD
LG