Доступність посилання

ТОП новини

Рада схвалила виключення Надії Савченко зі складу української делегації в ПАРЄ


Надія Савченко на сесії ПАРЄ, Страсбург, 20 червня 2016 року
Надія Савченко на сесії ПАРЄ, Страсбург, 20 червня 2016 року

Верховна Рада України під час засідання у четвер 237 голосами (із 324) проголосувала за скасування позаквотного обрання народного депутата Надії Савченко до делегації Верховної Ради у Парламентській асамблеї Ради Європи.

Ухваленою постановою, внесеною членами Комітету у закордонних справах, передбачено виключити пункт 2 із постанови «Про звернення Верховної Ради України до міжнародних організацій та міжпарламентських асамблей щодо звільнення української льотчиці та народного депутата України восьмого скликання Надії Вікторівни Савченко». Відповідним пунктом пропонувалося позаквотно обрати Савченко членом постійної делегації Верховної Ради у ПАРЄ.

Постанова набирає чинності з дня її опублікування.

15 грудня фракція «Батьківщина» у Верховній Раді виключила зі свого складу народного депутата Надію Савченко. Причиною такого рішення стали її переговори у Мінську з керівниками угруповань «ДНР» і «ЛНР», визнаних в Україні терористичними. За словами Савченко, на переговори з лідерам бойовиків вона поїхала заради звільнення полонених. Через такі зустрічі парламентарії ініціювали відкликання Савченко і зі складу делегації українського парламенту в Парламентській асамблеї Ради Європи.

У жовтні 2014 року на позачергових парламентських виборах Надія Савченко була обрана народним депутатом за списком партії «Батьківщина». Пізніше Верховна Рада делегувала її до ПАРЄ.

XS
SM
MD
LG