Доступність посилання

ТОП новини

Папа Римський закликав до виконання зобов’язань сторонами конфлікту на сході України


Папа Римський Франциск (по центру), Ватикан, 25 грудня 2016 року
Папа Римський Франциск (по центру), Ватикан, 25 грудня 2016 року

Папа Римський Франциск закликав до виконання зобов’язань сторонами конфлікту на сході України задля встановлення миру. Про це він сказав з балкону базиліки Святого Петра у Ватикані сьогодні під час цьогорічного традиційного послання Urbi et Orbi з нагоди свята Різдва Христового за західним обрядом.

«Мир чоловікам і жінкам, які досі страждають від наслідків конфлікту в східній Україні, де невідкладним є спільне бажання принести полегшення населенню та виконати взяті на себе зобов’язання», – сказав папа.

У своєму посланні він згадав про країни і території, жителі яких нині найбільше страждають від внутрішніх, збройних конфліктів, воєн, гуманітарної кризи – про Сирію і окремо місто Алеппо, про Святу Землю (Ізраїль), Ірак, Лівію, Ємен, Нігерію, Південний Судан, Демократичну Республіку Конго, Колумбію, Венесуелу, М’янму, Корейський півострів.

«Сьогодні ця благовість розходиться по всій землі, бажаючи досягти усіх народів, особливо тих, які поранені війнами та гострими збройними конфліктами, і тих, що найсильніше відчувають прагнення миру…Мир тим, хто зазнав поранень або втратив дорогих осіб у жорстоких терактах, які посіяли страх і смерть у серцях багатьох країн і міст», – звернувся голова Римо-католицької церкви до тисяч вірян, які зібралися на площі Святого Петра у Ватикані.

Збройний конфлікт на сході України почався навесні 2014 року після російської анексії Криму. За даними ООН, на Донбасі відтоді загинули понад 9,6 тисячі людей, більш ніж 22 тисячі були поранені.

Сьогодні, 25 грудня, віряни західного обряду святкують Різдво Христове.

XS
SM
MD
LG