Доступність посилання

ТОП новини

Іранський депутат вимагає звільнення подружжя, засудженого з політичних мотивів


Фото ілюстративне

Іранський депутат-реформіст Еліас Газраті звернувся з попередженням до влади країни через критичний стан чоловіка, який оголосив голодування на знак протесту через звинувачення його дружини Ґольрох Ебрагімі-Іраї «в образі ісламу». Парламентарій вказав на те, що Араш Садегі перебуває у критичному стані через голодування і що пара повинна бути звільнена.

Депутат звернувся у листі до голови судової влади Ірану Садега Ларіджані, в якому вказує на те, що можлива смерть чоловіка після 70 днів голодування може призвести до «серйозних» політичних наслідків для Ірану, передає агентство ISNA 31 грудня.

Садегі почав голодування після взяття дружини під варту 24 жовтня за вироком у шість років позбавлення волі. Вирок винесли за звинуваченнями в «образі святинь ісламу» і поширенні антидержавної пропаганди за художній твір, який не був опублікований, про практику побиття камінням в Ірані. Араш Садегі теж був узятий під варту 7 червня, щоб відбути вирок у 15 років позбавлення волі за звинуваченнями у «змові проти національної безпеки» і «поширенні антидержавної пропаганди».

«Двоє ув’язнених нині ризикують своїм життям на знак протесту проти статусу-кво в Ірані», – пише Газраті, який також є журналістом.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International назвала справу проти жінки «вкрай несправедливою», зажадавши її звільнення.

Тисячі іранців, деякі законодавці і активісти у соцмережах закликають звільнили подружжя.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG