Доступність посилання

ТОП новини
24 Лютий 2018, Київ 14:04

ОБСЄ: сепаратисти впускали на окуповані території тільки по 50 кг вантажів


Організація з безпеки і співпраці в Європі повідомила, що її Спеціальна моніторингова місія в Україні виявила: сепаратисти не пропускали на окуповані території більш ніж 50 кілограмів продуктів на особу, тоді як норма вивезення з підконтрольної Києву території вже давно збільшена до 75 кілограмів.

Як мовиться в повідомленні місії, у п’ятницю вранці її спостерігачі побували на контрольованому владою контрольному пункті в’їзду-виїзду Мар’їнка біля Донецька, де офіцер Державної прикордонної служби України повідомив їм: зміни до Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей, запроваджені ще 28 листопада 2016 року, передбачають право вільно пересувати через лінію контакту товари (крім підакцизних) і харчові продукти для власного споживання, сумарна вага яких не перевищує 75 кілограмів на одну особу.

Того ж ранку члени місії побували й на контрольному пункті угруповання «ДНР» по окупований бік лінії контакту, і там озброєний бойовик цього угруповання заявив, що на захоплені ним території не дозволяється ввозити більш ніж по 50 кілограмів продуктів на особу.

Через високі ціни на окупованих територіях, у першу чергу на продукти харчування й медикаменти, люди, що живуть там, їздять на закупи на вільну територію. Менші норми ввезення цих товарів створюють незручності, через що Київ зі свого боку підняв цю норму.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG