Доступність посилання

ТОП новини

Обама: Америка стала сильнішою за вісім років


Президент США Барак Обама у прощальному зверненні 10 січня сказав, що залишає посаду, коли американська держава стала сильнішою, ніж це було раніше. Водночас, як наголосив Обама, американці мають працювати для подолання глибоких розбіжностей, які загрожують єдності Америки.

Обама високо оцінив укладену за його президентства ядерну угоду з Іраном, поліпшення відносин із Кубою. Також до списку своїх досягнень 44-й президент США зарахував відродження американської економіки, сказавши, що він зробив більше за вісім років перебування на посаді, ніж навіть його прихильники вважали за можливе.

«Ми як і раніше, найбагатша, наймогутніша і найповажаніша держава», – відзначив Обама, але додав, що бачить серйозні загрози, до приборкання яких мають долучитися майбутні президенти і громадяни США.

Обама навів серед таких загроз зростання неприязні до іммігрантів, нагадавши при цьому, що Америка від початку свого існування була країною іммігрантів і здобула більшу частину свого економічного й культурного потенціалу завдяки співіснуванню представників різних рас і національностей.

«Я відкидаю дискримінацію проти американців-мусульман, які є настільки ж патріотичними, як і ми», – вказав Обама.

«Такі суперники, як Росія або Китай, не зможуть зрівнятися з нами за впливом у світі, якщо тільки ми не відступимося від того, за що виступаємо, і не перетворимося на ще одну країну, що залякує маленьких сусідів», – наголосив американський лідер.

44-й президент США залишає посаду з високим рейтингом довіри американців – близько 55%. Термін Обами збігає 20 січня, коли обраний президент, республіканець Дональд Трамп буде приведений до присяги на сходах будівлі Капітолію у Вашингтоні.

XS
SM
MD
LG