Доступність посилання

ТОП новини

Суд у Лондоні завершив слухання у справі про «борг Януковича»


Віктор Янукович під час прес-конференції в Росії, листопад 2016 року
Віктор Янукович під час прес-конференції в Росії, листопад 2016 року

У Високому суді Англії 19 січня завершилися слухання позицій сторін за позовом ‎Росії у справі про позов Росії до України через борг у три мільярди доларів, які уряд колишнього президента України Віктора Януковича позичив в останні місяці перебування при владі.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, суддя Вільям Блер подякував сторонам і сказав, оголосить свою відповідь «у належний час».

Слухання тривали три дні.‎ У попередні дні у суді з аргументами виступали представники спочатку Росії, а потім України.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, якщо в результаті слухань суддя погодиться з тим, що аргументи українського захисту неприйнятні, він може схвалити рішення у спрощеному порядку на користь Росії, і тоді подальший судовий процес буде непотрібний.

Українська сторона вимагає повного процесу і переконує суддю, що пришвидшене судове рішення щодо російського позову до України було б невідповідним.

У грудні 2013 року тодішній президент України Віктор Янукович домовився з президентом Росії Володимиром Путіним, що Росія надасть Україні кредит на 15 мільярдів доларів через розміщення українських цінних паперів, які викупить Москва. Невдовзі перша частина цих облігацій на суму 3 мільярди доларів була розміщена на Ірландській фондовій біржі, і її й викупила Росія.

Упродовж осені 2015 року Україна узгодила реструктуризацію своїх боргових зобов’язань, включно зі списанням частини їх, із більшістю зі своїх приватних кредиторів – крім Росії, яка не погодилася на умови. Москва вважає, що цей борг є суверенним боргом української держави. Київ наполягає, що це приватний борг колишньої української влади й відтак має бути реструктурований на загальних підставах.

Попередній прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у грудні 2015 року заявив, що Київ запроваджує мораторій на виплату боргу перед Росією на 3 мільярди доларів, який узяв колишній президент Віктор Янукович за два місяці до втечі. Яценюк заявив тоді, що Київ готовий до судової процедури з російською стороною.

Росія звернулася з позовом до України про стягнення цих коштів до Вищого суду Англії, бо українські облігації, які вона викупила, були випущені за англійським правом. Україна виступила із запереченням проти цього позову.

XS
SM
MD
LG