Доступність посилання

ТОП новини
18 Лютий 2018, Київ 22:32

Японія протестує через рішення Москви щодо п’яти спірних островів


Острів Ітуруп

Японські офіційні особи заявили протест Росії у зв’язку з рішенням Москви назвати п’ять раніше безіменних островів, що належать до Південнокурильського архіпелагу.

«Це неприйнятно і суперечить позиції Японії. Дипломатичними каналами ми надіслали ноту протесту Росії», – сказав генеральний секретар уряду Йосіхіде Суґа на прес-конференції в Токіо 14 лютого.

Прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв минулого тижня заявив про те, що Москва дала імена п’яти островам. Один із них названий на честь генерала Кузьми Дерев’янка, який підписав акт про капітуляцію Японії в 1945 році, інша назва вшановує радянського дипломата Андрія Громика, який був міністром закордонних справ Радянського Союзу з 1957 до 1985 року.

Радянські війська захопили японські острови Шикотан, Кунашир, Ітуруп і групу островів Хабомаї, а також низку непоіменованих острівців в 1945 році – після того, як Японія капітулювала. Територіальні суперечки завадили двом країнам укласти мирний договір. Токіо наполягає на поверненні цих островів, які називає Північними територіями.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG