Доступність посилання

ТОП новини

КСУ переніс розгляд справи щодо е-декларування


Конституційний суд України відклав розгляд справи щодо
конституційності електронного декларування доходів чиновників, повідомляє прес-служба суду.

22 грудня 2016 року КСУ розпочав розгляд конституційного подання 48 депутатів Верховної Ради. Депутати просять визнати неконституційними низку положень закону «Про запобігання корупції», що стосується введення електронного декларування, і статтю 366-1 Кримінального кодексу, якою запровадження кримінальна відповідальність за надання свідомо недостовірних відомостей у декларації про доходи.

48 народних депутатів – здебільшого з «Опозиційного блоку» – звернулися до Конституційного суду з поданням у грудні 2015 року.

Народні обранці вважають, що електронне декларування буде порушувати конституційні принципи верховенства права, законності, індивідуальної відповідальності, заборони втручання в особисте життя та конфіденційної інформації. Зокрема, йдеться про те, що декларації посадовців будуть викладені у відкритому цілодобовому доступі на одному з державних сайтів. Також під критику парламентарів потрапили статті, що зобов’язують декларувати недобудови, а також статті про покарання до двох років позбавлення волі за надання недостовірної інформації.

У ніч на 31 жовтня завершився перший етап подання електронних декларацій за 2015 рік для суб’єктів декларування, які посідають відповідальне й особливо відповідальне становище: президента, прем’єра, членів уряду, депутатів, суддів, правоохоронців. За даними сайту Єдиного державного реєстру декларацій, на час завершення першого етапу подали понад 131 тисячу декларацій. Нині триває друга хвиля декларування.

XS
SM
MD
LG