Доступність посилання

ТОП новини
18 Липень 2019, Київ 14:09

Справа Насірова: суд розглядає питання запобіжного заходу, захист просить експертизу


Роман Насіров у залі судових засідань, 6 березня 2017 року

Солом’янський районний суд Києва продовжив розгляд питання про обрання запобіжного заходу для відстороненого від виконання обов’язків голови Державної фіскальної служби Романа Насірова.

Захист звернувся до суду з клопотанням витребувати інформацію у лікарів, які присутні у залі засідань, чи може Насіров брати участь у засіданні. Прокуратура виступила проти задоволення цього клопотання.

Суд відмовився задовольнити це клопотання.

Після цього адвокати подали клопотання про призначення Насірову судово-медичної експертизи щодо можливості підозрюваного брати участь у судовому засіданні.

Раніше сьогодні суд відмовився задовольнити клопотання про відвід судді Олександра Бобровника, який мав обрати запобіжний захід для підозрюваного чиновника.

Радіо Свобода веде пряму трансляцію з приміщення суду.

5 березня адвокати відстороненого від виконання обов’язків голови Державної фіскальної служби заявили про відвід судді Бобровника. Тоді у суді повідомили, що в неділю, 5 березня, немає другого чергового слідчого судді, який би міг розглянути питання про відвід, тому засідання перенесли на 6 березня.

Таким чином, Солом’янський районний суд Києва упродовж відведених законом 72 годин не зміг обрати запобіжний захід Роману Насірову. Майже опівночі 6 березня Насіров отримав право залишити суд, але, за твердженнями адвокатів, цим правом не скористався в очікуванні наступного судового засідання. Також під судом оголосили чергування громадські активісти.

У ніч на 3 березня в лікарні «Феофанія» детективи НАБУ вручили голові ДФС Роману Насірову повідомлення про підозру за статтею про «зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки». Пізніше лікарі заявили, що у чиновника стався інфаркт. 4 березня Насірова доставили на обстеження до Інституту кардіології, але там не змогли встановити чи уточнити діагноз.

2 березня НАБУ провело обшуки за кількома адресами, в тому числі в центральному офісі ДФС, у рамках розслідування кримінального провадження, пов’язаного з неправомірними, на думку слідства, рішеннями голови ДФС Романа Насірова про розстрочення податкових боргів підприємствам із орбіти народного депутата Олександра Онищенка.

Насіров був призначений головою Державної фіскальної служби у травні 2015 року, до цього він був народним депутатом, він пройшов до Верховної Ради за списками партії «Блок Петра Порошенка».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG