Доступність посилання

ТОП новини

У Празі відбулася акція Global Shevchenko


У столиці Чехії Празі у четвер біля пам’ятника Тарасові Шевченку відбулася акція Global Shevchenko у рамках міжнародного флешмобу, присвяченого річниці від дня народження Кобзаря. Як передає кореспондент Радіо Свобода, кількадесят представників української громади зачитали улюблені вірші українського поета.

​«Практично кожен вірш Шевченка – це, як зараз модно казати, меседж усім нам. Читати Тараса, знати Тараса і, головне, пам’ятати Тараса – це завдання кожного українця. Я переконаний, що ті, хто захищають Україну на Сході, мають при собі збірочку його послань нам, українцям, яка допомагає їм, як і Біблія, вижити у цій нелегкій боротьбі», – сказав у своїй промові посол України у Чехії Євген Перебийніс.

Глава Української греко-католицької церкви Святослав (Шевчук) продекламував відомий вірш Тараса Шевченка із циклу «В казематі» «Мені однаково» і наголосив на тому, що Кобзар є тією особою, яка гуртує українців.

«Пробудження серед окраденості – це є щось, що ми переживаємо сьогодні. Але йому тоді – понад 150 років тому – не було однаково. Нехай це не буде однаково і вам. Не будьмо байдужими, бо байдужість вбиває», – зазначив глава УГКЦ.

До акції Global Shevchenko долучилось понад 3500 учасників із щонайменше 25 країн світу, серед яких Канада, США, Куба, країни ЄС, Азербайджан, Вірменія, Греція, Грузія, Йорданія чи Китай.

XS
SM
MD
LG