Доступність посилання

ТОП новини

У Донецьку помер перший так званий «спікер парламенту» угруповання «ДНР» Макович – ЗМІ


Володимир Макович
Володимир Макович

У Донецьку помер перший так званий «спікер парламенту», один із засновників визнаного в Україні терористичним угруповання «ДНР» Володимир Макович. Про це повідомляють російські агенції з посиланням на своїй джерела.

За даними агенції «Інтерфакс-Росія», попередня причина смерті – серцевий напад.

Як заявив російському виданню «Life» представник угруповання «ДНР» Денис Пушилін, у Маковича була ракова пухлина головного мозку, його готували до серйозної операції.

Макович відомий тим, що він у квітні 2014 року зачитував декларацію «про незалежність ДНР» у приміщенні Донецької облради.

Ватажки угруповання «ДНР», що визнане в Україні терористичним, Володимир Макович (на фото з бородою, справа), і Олександр Бородай (ліворуч), громадянин Росії. Окупований Донецьк, 21 червня 2014 року
Ватажки угруповання «ДНР», що визнане в Україні терористичним, Володимир Макович (на фото з бородою, справа), і Олександр Бородай (ліворуч), громадянин Росії. Окупований Донецьк, 21 червня 2014 року

Після анексії Криму у квітні 2014 року російські спецназівці та місцеві озброєні бойовики захопили адмінбудівлі у низці міст Донецької області.

6 квітня 2014 року у Донецьку проросійські мітингувальники штурмом захопили будівлю облдержадміністрації, вимагаючи негайного скликання позачергової сесії облради і ухвалення депутатами рішення про проведення в регіоні референдуму про приєднання до Росії. Після цього сепаратисти, які захопили будівлю, оголосили про створення суверенної держави «Донецька народна республіка».

Від квітня 2014 року на частині Донбасу триває збройний конфлікт. Україна та Захід звинувачують Росію в підтримці бойовиків на Донбасі зброєю та особовим складом. Москва заперечує таку підтримку угруповань «ДНР» та «ЛНР» і визнає лише наявність серед бойовиків російських «добровольців». До цього часу сепаратисти контролюють низку населених пунктів Донбасу, зокрема Донецьк і Луганськ. За даними ООН, від квітня 2014 року внаслідок збройного конфлікту на Донбасі загинули майже 10 тисяч людей.

XS
SM
MD
LG