Доступність посилання

ТОП новини

«Вибори» в Абхазії є спробою узаконити етнічну чистку – МЗС Грузії


«Вибори» в Абхазії, архівне фото
«Вибори» в Абхазії, архівне фото

Міністерство закордонних справ Грузії назвало «парламентські вибори» в сепаратистському регіоні Абхазії «ще однією спробою узаконити етнічну чистку, військове втручання, окупацію і результати російської агресії проти грузинської державності».

«Відповідно до міжнародного законодавства, будь-які так звані вибори або референдум, проведені на окупованих територіях, є незаконними і не матимуть жодного юридичного результату», – мовиться в заяві зовнішньополітичного відомства.

Тим часом чиновники де-факто влади в Абхазії заявили, що 12 березня в усіх районах явка виборців перевищила 50%.

Чорноморський регіон, який значною мірою залежить від Росії, має населення трохи менше ніж 250 тисяч людей і бореться з економічною стагнацією та занепадом інфраструктури.

Росія визнала Абхазію і ще один сепаратистський регіон Грузії, Південну Осетію, «незалежними країнами» після 5-денної війни проти Грузії в 2008 році. Крім Росії, «незалежність» цих регіонів визнали ще три держави – Нікарагуа, Венесуела і Науру.

Москва має тисячі військовослужбовців в обох регіонах. НАТО і західні уряди заявляють, що ці військові контингенти порушують угоду про припинення бойових дій, досягнуту за посередництва ЄС.

США і Захід вважають Абхазію і Південну Осетію частинами Грузії і не визнають результати виборів, проведених в цих двох регіонах. Тбілісі визначає ці регіони як території, окуповані Росією.

XS
SM
MD
LG