Доступність посилання

ТОП новини

В окупованому Криму кримськотатарського активіста Джеляла допитують у «Центрі протидії екстремізму»


Учасник національного руху кримських татар Наріман Джелял

Російська влада окупованого Криму зранку 13 березня допитує учасника національного руху кримських татар Нарімана Джеляла. Про це повідомив лідер Меджлісу, депутат Верховної Ради України Рефат Чубаров та інші активісти кримськотатарського національного руху.

«Наріман Джелял от уже близько години перебуває на допиті в сімферопольському «центрі протидії екстремізму», – відзначив Чубаров у Facebook.

Україна на слуханні в Міжнародному суді у справі її позову проти Росії попросила цей найвищий судовий орган ООН, що працює в Гаазі в Нідерландах, про тимчасові заходи для забезпечення розгляду її позову за двома міжнародними конвенціями, в порушенні яких Київ звинувачує Москву.

Щодо Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації Україна просить суд зобов’язати Росію, зокрема, припинити дії і утримуватися від подальшої боротьби проти кримськотатарського народу в політичній і культурній сферах, в тому числі припинити дію указу про заборону Меджлісу кримськотатарського народу і відмовитися від виконання цього указу і аналогічних заходів на час розгляду справи; застосувати всіх необхідних заходів, щоб зупинити зникнення кримських татар, та негайно розслідувати ті зникнення, які вже відбулися; припинити і утримуватися від подальшої боротьби проти українців за національністю у Криму у сфері політики і культури, поважати право на освіту українською мовою, доки справа перебуває на розгляді; а також загалом утримуватися від будь-яких проявів расової дискримінації проти осіб, груп або установ на території, яка перебуває під контролем Росії, включаючи Кримський півострів.

Росія анексувала український Крим у 2014 році, але називає це «відновленням історичної справедливості».

XS
SM
MD
LG