Доступність посилання

ТОП новини

Савченко не підтвердила участь у стрільбах із бойовиками «ДНР» – Грицак (уточнено)


Надія Савченко в окупованій Макіївці. 24 лютого 2017 року
Надія Савченко в окупованій Макіївці. 24 лютого 2017 року

(Уточнення: телеканал «112 Україна» оприлюднив спростування свого первісного повідомлення, в якому йшлося про те, ніби «Савченко підтвердила участь», і подав виправлену цитату.)

Голова СБУ Василь Грицак повідомляє, що народний депутат України Надія Савченко не підтвердила інформацію про свою участь у спільних із бойовиками угруповання «ДНР» стрільбах на окупованій території Донбасу.

За його словами, співробітники СБУ вже проводили допит Савченко через її перебування на непідконтрольної території.

«На більшість питань, які ставив слідчий, вона, посилаючись на статтю 63 Конституції, відмовлялася відповідати. Але водночас не підтвердила факти, оприлюднені у ЗМІ, щодо участі у стрільбах разом з учасниками незаконних збройних формувань», – заявив Грицак 17 березня, як повідомив телеканал «112 Україна».

Він повідомив також, що СБУ перевіряє інформацію щодо можливого підбурювання Надії Савченко українських військових до акцій непокори.

24 лютого народний депутат Тетяна Ричкова (фракція «Блок Петра Порошенка») заявила з парламентської трибуни, що Савченко на Донбасі підбурювала українських військових «іти на Київ», але доказів на підтвердження своїх слів не подала. Вона закликала СБУ і Генеральну прокуратуру України відкрити з цього приводу кримінальне провадження.

26 лютого російське видання «Комсомольская правда» повідомило, що під час поїздки на окуповані території Савченко заявила, що стріляла «з ДНРівцями на навчальних стрільбах». «Вони чудові хлопці. Ми цілком можемо дружити і чудово співіснувати у рамках єдиної держави. Краще б Україною керував Путін, а не Порошенко», – цитувала «Комсомольская правда» Савченко.

Надія Савченко під час прес-конференції у Києві заперечила цю інформацію, назвавши її брехнею.

XS
SM
MD
LG