Доступність посилання

ТОП новини

Британія: поліція назвала ім’я нападника в Лондоні


Біля місця нападу в Лондоні, 23 березня 2017 року
Біля місця нападу в Лондоні, 23 березня 2017 року

У Великій Британії поліція столичного регіону Лондона повідомила, що підозрюваним призвідником нападу в столиці в середу був 52-річний британський громадянин Халід Масуд, який народився в Британії. Він також користувався кількома іншими іменами.

Як мовиться в заяві поліції, останнім часом він не був об’єктом жодного з розслідувань, і щодо його можливих планів здійснити теракт не було ніяких даних.

У поліції додали, що вже знали Масуда, який раніше притягався до відповідальності за іншими звинуваченнями – у фізичних нападах, включно із заподіянням важких тілесних ушкоджень, у володінні наступальною зброєю чи в масових заворушеннях, – але його ніколи не судили за звинуваченнями, пов’язаними з тероризмом. Уперше його судили 1983 року за заподіяння шкоди, востаннє 2003 року за носіння ножа.

Халіда Масуда застрелила поліція в центрі Лондона в середу після того, як він автом давив перехожих на мості, а потім ножем зарізав працівника поліції охорони британського парламенту. Внаслідок цього нападу загинули наразі три особи: працівник поліції і двоє перехожих, – але число загиблих може зрости, бо сім із травмованих перебувають у критичному стані. Потерпіли внаслідок нападу близько 40 людей із принаймні 11 країн, громадян України серед них немає. Наразі повідомили, що один із загиблих перехожих – громадянин США. Також загинула британська громадянка.

Відповідальність за напад узяло на себе екстремістське угруповання «Ісламська держава», яке заявило, що нападник був одним із його «воїнів». Ця заява наразі не підтверджена.

XS
SM
MD
LG