Доступність посилання

ТОП новини
18 травня 2021, Київ 20:18

The New York Times отримала Пулітцерівську премію за статті про Путіна


Головний редактор The New York Times Дін Бакет (у центрі) після оголошення лауреатів Пулітцерівської премії, Нью-Йорк, США, 10 квітня 2017 року

Видання The New York Times отримало Пулітцерівську премію в номінації «Міжнародний репортаж» за статті про спроби російського президента Володимира Путіна поширити вплив Росії на інші країни. Церемонія оголошення лауреатів відбулася в Нью-Йорку 10 квітня.

Колектив газети здобув премію за серію статей під назвою «Темні мистецтва Росії». Видання показало, як Путін прагне впливати на світові справи й проектувати владу Росії, використовуючи «методи», починаючи від «убивства до онлайн-переслідування і застосування компромату на супротивників», заявили судді премії.

Серію статей почали публікувати рік тому, у ній досліджувалося зростання «армії тролів», стратегічне поширення дезінформації і кібератаки Росії, спрямовані проти американських президентських виборів 2016 року.

Загалом The New York Times отримала три «Пулітцери», найбільше серед інших видань у 2016 році. Крім «Міжнародного репортажу» газета перемогла в номінації «Новинна фотографія» і «Стаття».

Премію в категорії «За службу суспільству» присудили газетам The New York Daily News і ProPublica, які писали про виселення малозабезпечених громадян з державного житла в Нью-Йорку. Нагороду за розслідування отримав журналіст Charleston Gazette-Mail за викриття контрабанди наркотиків.

Пулітцерівську премію також отримала Washington Post за розслідування щодо заяв Дональда Трампа про його доброчинну діяльність.

У номінації «Пояснювальна журналістика» перемогли матеріали об’єднання понад 300 журналістів про панамські офшори.

Пулітцерівська премія – одна з найпрестижніших американських нагород у галузі літератури, журналістики й театру. Вона заснована на основі фонду, залишеного газетним магнатом Джозефом Пулітцером, який помер 1911 року. У 1903 році він склав заповіт про те, як слід розпорядитися його грошима. Цей день і вважається датою заснування Пулітцерівської премії.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG