Доступність посилання

ТОП новини

The New York Times отримала Пулітцерівську премію за статті про Путіна


Головний редактор The New York Times Дін Бакет (у центрі) після оголошення лауреатів Пулітцерівської премії, Нью-Йорк, США, 10 квітня 2017 року
Головний редактор The New York Times Дін Бакет (у центрі) після оголошення лауреатів Пулітцерівської премії, Нью-Йорк, США, 10 квітня 2017 року

Видання The New York Times отримало Пулітцерівську премію в номінації «Міжнародний репортаж» за статті про спроби російського президента Володимира Путіна поширити вплив Росії на інші країни. Церемонія оголошення лауреатів відбулася в Нью-Йорку 10 квітня.

Колектив газети здобув премію за серію статей під назвою «Темні мистецтва Росії». Видання показало, як Путін прагне впливати на світові справи й проектувати владу Росії, використовуючи «методи», починаючи від «убивства до онлайн-переслідування і застосування компромату на супротивників», заявили судді премії.

Серію статей почали публікувати рік тому, у ній досліджувалося зростання «армії тролів», стратегічне поширення дезінформації і кібератаки Росії, спрямовані проти американських президентських виборів 2016 року.

Загалом The New York Times отримала три «Пулітцери», найбільше серед інших видань у 2016 році. Крім «Міжнародного репортажу» газета перемогла в номінації «Новинна фотографія» і «Стаття».

Премію в категорії «За службу суспільству» присудили газетам The New York Daily News і ProPublica, які писали про виселення малозабезпечених громадян з державного житла в Нью-Йорку. Нагороду за розслідування отримав журналіст Charleston Gazette-Mail за викриття контрабанди наркотиків.

Пулітцерівську премію також отримала Washington Post за розслідування щодо заяв Дональда Трампа про його доброчинну діяльність.

У номінації «Пояснювальна журналістика» перемогли матеріали об’єднання понад 300 журналістів про панамські офшори.

Пулітцерівська премія – одна з найпрестижніших американських нагород у галузі літератури, журналістики й театру. Вона заснована на основі фонду, залишеного газетним магнатом Джозефом Пулітцером, який помер 1911 року. У 1903 році він склав заповіт про те, як слід розпорядитися його грошима. Цей день і вважається датою заснування Пулітцерівської премії.

XS
SM
MD
LG