Доступність посилання

ТОП новини

Зеркаль очікує на справедливе рішення суду ООН про тимчасові заходи щодо Росії


Олена Зеркаль під час засідання Міжнародного суду за позовом України проти Росії, Гаага, 6 березня 2017 року
Олена Зеркаль під час засідання Міжнародного суду за позовом України проти Росії, Гаага, 6 березня 2017 року

Заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль очікує сьогодні на справедливе рішення Міжнародного суду ООН про застосування тимчасових заходів до Росії.

«5 тижнів тому ми залишали Гаагу з відчуттям того, що зробили все належне, аби обґрунтувати Міжнародному суду ООН необхідність застосування тимчасових заходів. Але сьогодні, чекаючи в Гаазі на оголошення рішення, я хвилююсь, оскільки очікування справедливості часто перевищують можливості застосування норм міжнародного права», – написала Зеркаль на своїй сторінці у Facebook.

«Ми постійно працюємо над тим, щоб ефективно використати усі наявні правові інструменти для притягнення Росії до відповідальності. Сьогодні ми також зустрічаємося з іншою гаазькою інстанцією – Офісом прокурора Міжнародного кримінального суду, який вивчає злочини проти людяності на Майдані, в Криму та на сході», – додала вона.

Головна судова інстанція під егідою ООН, Міжнародний суд сьогодні оголосить рішення щодо тимчасових заходів щодо ситуації між Росією і Україною. Як повідомляє прес-служба інстанції, засідання відбудеться в Гаазі, воно заплановане на 15:00 за місцевим часом (це 16:00 за Києвом).

У січні Україна подала позов до Міжнародного суду проти Росії щодо порушення нею Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. На початку березня завершилися публічні слухання, які стосуються першого етапу розгляду позову, а саме – вирішення питання, чи застосувати тимчасові заходи, про які в суду просить Україна.

Україна, серед іншого, просить суд домогтися від Росії негайно припинити матеріальну й іншу підтримку «груп, що вдавалися до актів тероризму проти цивільних в Україні», і вчинити тиск на такі групи, щоб вони надалі не здійснювали таких актів, а також утриматися від дискримінації у Криму, зокрема зупинити чинність заборони Меджлісу кримськотатарського народу і його діяльності й розслідувати зникнення кримських татар.

Після російської анексії Криму на Донбасі триває збройний конфлікт, внаслідок якого загинули, за даними ООН, майже 10 тисяч людей. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці сепаратистів. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці». Росія також стверджує про «законність» захоплення Криму всупереч міжнародному праву як «відновлення справедливості».

XS
SM
MD
LG