Доступність посилання

ТОП новини

Генсекретар ОБСЄ вирішив скоротити візит до Росії


Ламберто Дзаннієр (п) і Сергій Лавров під час зустрічі у Москві, Росія, 25 квітня 2017 року

Генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Дзаннієр вирішив скоротити свій візит до Росії у зв’язку із загибеллю співробітника Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ і поранення ще двох на Донбасі.

«З урахуванням недавнього інциденту я вирішив скоротити своє перебування тут до мінімуму», – сказав Дзаннієр 25 квітня в Москві перед зустріччю з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.

«Питання, які стоять на нашому порядку денному, носять дуже складний характер, і в цілому питання європейської безпеки зараз викликають велику стурбованість», – додав він.

Дзаннієр також висловив переконання, що винні в загибелі і пораненні спостерігачів ОБСЄ будуть покарані.

Зранку 23 квітня у районі села Пришиб на контрольованій угрупованням «ЛНР» частині Луганщини підірвався автомобіль Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Згідно з повідомленням місії, загинув американський медпрацівник, госпіталізовані двоє членів патруля місії, громадяни Німеччини і Чехії. Угруповання «ЛНР» повідомляє, що двоє поранених спостерігачів, які перебувають у лікарні Луганська, отримали травми середньої тяжкості, їх стан стабільний.

В угрупованні «ЛНР» звинуватили в підриві автомобіля ОБСЄ «підготовлену українську диверсійно-розвідувальну групу». Бойовики раніше також заявили, що автомобіль Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, в якому загинули та поранені співробітники місії, «відхилився від основного маршруту і рухався другорядними дорогами».

У Міністерстві закордонних справ України вважають, що підрив автомобіля Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі є спробою Москви і підтримуваних нею бойовиків залякати спостерігачів.

XS
SM
MD
LG