Доступність посилання

ТОП новини

Суд у Росії засудив Руслана Зейтуллаєва до 12 років позбавлення волі


Руслан Зейтуллаєв на одному із засідань суду, Ростов-на-Дону, Росія, 21 квітня 2017 року

Північно-Кавказький окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону засудив фігуранта справи «Хізб ут-Тахрір» кримського татарина Руслана Зейтуллаєва до 12 років позбавлення волі. Про це 26 квітня на повідомив журналіст Владислав Рязанцев. Крім того, повідомлення підтвердили адвокати Едем Семедляєв і Еміль Курбедінов.

«Північно-Кавказький окружний військовий суд засудив до 12 років колонії суворого режиму кримського татарина Руслана Зейтуллаєва, обвинуваченого в організації в Криму осередку «Хізб ут-Тахрір». Підтримати Зейтуллаева прийшли понад 20 людей», – написав журналіст.

Адвокат Курбедінов повідомив, що Зейтуллаєв сьогодні почне виходити з голодування, яке він тримає з 4 квітня на знак протесту. Раніше повідомлялося, що фігурант «справи Хізб ут-Тахрір» Зейтуллаєв заявив про намір голодувати до винесення вироку. Він висунув до російської влади низку вимог: припинити кримінальне переслідування кримських татар за статтями «тероризм» і «екстремізм», допустити до нього в СІЗО представників МЗС України, а також звільнити інших фігурантів севастопольської «справи Хізб ут-Тахрір».

Прокуратура просила для Зейтуллаєва 17 років позбавлення волі.

Північно-Кавказький окружний військовий суд 7 вересня 2016 року визнав Зейтуллаєва винним в «участі в терористичному співтоваристві» і засудив його до 7 років позбавлення волі. Російська прокуратура оскаржила це рішення у Верховному суді Росії, і справа була знову направлена в Північно-Кавказький окружний військовий суд на перегляд. Слідчі органи наполягають на тому, щоб Зейтуллаєв був визнаний не учасником, а організатором терористичного співтовариства. Відповідна стаття Кримінального кодексу Росії передбачає санкцію від 15 років позбавлення волі до довічного ув'язнення.

Організація «Хізб ут-Тахрір» визнана терористичною і заборонена в Росії. Москва насаджує цю заборону і в окупованому українському Криму.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG