Доступність посилання

ТОП новини
15 травня 2021, Київ 06:26

В Україні коштом ЄС створять 20 відділків поліції за «скандинавською моделлю» – Аваков


Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявляє, що Європейський союз виділяє 6 мільйонів євро на створення 20 районних відділків поліції за «скандинавською моделлю» у Київській, Харківській та Львівській областях.

«20 відділів із 700 – це маленька частина, але крок за кроком ми наблизимося до ідеальної моделі, від візуального до змістового компоненту. Ми намагаємося сформувати райвідділок вашої мрії. Щоб ви прийшли туди і вам було приємно, щоб ви могли отримати все, що необхідно. Навіть якщо причина перебування громадянина у відділку не є позитивною», – заявив глава МВС, презентуючи проект «Підтримка реформи поліції в Україні», у рамках якого передбачене створення цих відділів.

За словами Авакова, 20 відділень Нацполіції на території Київської, Харківської та Львівської областей будуть оснащені сучасними комп’ютерними системами і транспортом, буде реформована їхня логістика, приміщення будуть повністю відремонтовані або перебудовані.

Міністр наголошує, що головне – це зміна принципів роботи: працівники цих відділків будуть перевірені на професійну придатність, незважаючи на те, чи проходили вони переатестацію раніше.

До «зразкових відділків» також набиратимуть нових фахівців, весь особовий склад пройде серію тренінгів, які дадуть змогу налагодити роботу поліції за «скандинавською моделлю», заявляє міністр.

Заступник голови Національної поліції України Костянтин Бушуєв наголосив, що для пілотного проекту реформування райвідділків були свідомо обрані регіони зі складною криміногенною обстановкою та з проблемами в організації роботи поліції.

Зі свого боку голова представництва Європейського союзу в Україні Х’юґ Мінґареллі запевнив, що ЄС не лише надає кошти для ремонту і переоснащення райвідділків, а й залучає до консультацій та для навчання українських поліцейських колег з Євросоюзу.

Значна частина з них, за словами дипломата, представляють поліцію Швеції, адже для розбудови «20 зразкових відділків» в Україні обрали саме скандинавську модель як одну з найбільш успішних у ЄС.

Скандинавська модель охорони громадського порядку передбачає попередження насильства під час масових заходів (мітингів, спортивних заходів) шляхом постійного спілкування з натовпом, ретельного планування та аналізу ризиків. Основним принципом є сприяння проведенню мирних зібрань та підтримка демократичних прав громадян, пояснюють європейські експерти з питань реформування поліції, залучені до цього проекту в Україні.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG