Доступність посилання

ТОП новини

Верховний лідер Ірану знову критикує президента Роугані за політику зближення із Заходом


Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї
Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї

Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї піддав критиці президента Хассан Рохані через його твердження, що політика зближення з Заходом зменшила загрозу війни.

«Ми чуємо, і ми чули це раніше, дехто каже: коли б ми взяли все в наші руки, ми могли б врятувати країну від війни. Ні, це не так. Те, що захищає всі ці роки країну від агресії та вторгнення ворогів, – це присутність людей», – сказав Хаменеї 30 квітня під час зустрічі напередодні Міжнародного дня трудящих.

Хаменеї виступає зі своїми коментарями під час кампанії з виборів президента Ірану, на яких прагматик Роугані намагається здобути другий термін на посаді. Верховний лідер Ірану раніше цього тижня заявив, що кандидати на посаду президента країни мають зосередитися на зростанні економіки Ірану без допомоги з боку Заходу.

Прихильники жорсткої лінії, союзники Хаменеї звинувачують прагматика Роугані у повільних темпах відновлення економіки, попри зняття більшості західних економічних санкцій внаслідок угоди зі світовими державами. За оцінками МВФ, інфляція в Ірані знизилася до однозначних цифр, економіка зросла на 7,4% від часу укладення угоди в 2015 році, але зростання в секторах, де працює більшість іранців, тобто за межами нафтової галузі, в середньому склало близько 1%.

Суперник Роугані на виборах 19 травня, впливовий клірик Ебрагім Раїса пообіцяв у разі обрання створити понад 1,5 мільйона робочих місць за рік. Інший кандидат, мер Тегерана Мохаммад Бакер Калібаф обіцяє ще більше – 5 мільйонів робочих місць.

XS
SM
MD
LG