Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 06:30

МВС: В Україні на заходах з нагоди 9 травня затримали 45 людей


Поліція затримує активіста під час акцій у Києві, 9 травня 2017 року

В Україні через порушення на заходах з нагоди Дня перемоги 9 травня затримали 45 людей, повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий.

«Загалом заходи 9 травня відбулися і відбуваються у штатному режимі. Безумовно, є локальні сутички – в Одесі, Запоріжжі, Дніпрі і Києві. Але поліція і Національна гвардія працюють. Ситуація керована», – сказав Яровий 9 травня в Києві.

До охорони правопорядку в Україні, за його даними, залучено 30 тисяч правоохоронців.

У масових заходах взяли участь 50 тисяч громадян, поінформували в МВС.

У День перемоги над нацизмом у Києві й інших містах України відбувалася хода під назвою «Безсмертний полк» – акція, яку проводять у Росії щороку у цей день. У Службі безпеки України заявили, що не мають підстав її заборонити, але правоохоронці вживатимуть усіх необхідних заходів, щоб не допустити провокацій.

У Росії «Безсмертний полк» – це, за ідеєю, хода з портретами родичів, які брали участь у Другій світовій війні. Вона розпочиналася як громадська ініціатива, але впродовж останніх кількох років набрала більш офіційного змісту.

Нині організацією акції в Росії займається прокремлівський Загальноросійський народний фронт, після чого почали з’являтися повідомлення, що не всі учасники заходу приходять на нього добровільно. Портрети для участі в акції у Росії можна придбати в магазинах, тобто йдеться вже не про вшанування родичів, а про віддання шани будь-яким учасникам тієї війни.

Росія також сприяє організації акції «Безсмертний полк» у деяких країнах колишнього СРСР.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG